...rozšířeně
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

dnes, článek, akce

Novinky na email:
Statek, o. s.  

Akce >> Po stopách Járy Cimrmana (24. - 28. 10. 2003)

Po stopách Járy Cimrmana (24. - 28. 10. 2003)

Akce
Od 24. do 28. října 2003 se konala na statku akce Po stopách Járy Cimrmana. Vydali jsme se po stopě slavného českého génia, který dříve na statku pobýval...

Náš statek obýval po několik let svého života známý velikán českého národa vynálezce, malíř, lyžař a filozof Jára Cimrman. Přestože zde Cimrman pobýval po dosti dlouhou dobu, neboť zde zanechal velmi patrné stopy svých vynálezů a děl, je tato skutečnost českému národu i samotným badatelům doktoru zoologie Zdeňku Svěrákovi a profesoru filozofie Ladislavu Smoljakovi málo známa, neřku-li úplně neznáma. Leták.

Na setkání přijelo 17 dětských účastníků letního tábora a také několik vedoucích. Po příjezdu v pátek večer jsme se všichni ubytovali v zatím vymrzlém statku. V sobotu ráno proběhla prohlídka statku a muzea Járy Cimrman. Text prohlídky namluvil Písař na kazetu, kterou Marťus pouštěl. Krom toho jsme sestavovali žebřiňák, hráli hru "na latrínu", prohlíželi fotky z tábora a uklízeli na skládce v lese. Tam jsme také narazili na souseda Padevěda, který měl u sebe Cimrmanův deník. V neděli ráno proběhl odborný seminář na téma využití netopýrů v poštovnictví a ještě také začátek Cimrmanovy hry Dopis (útržek se našel při rekonstrukci poštovní schránky). Úkolem pro ostatní pak bylo hru dokončit, s přihlédnutím k faktu, že musí končit větou: Už zase. Dokončení hry se přítomní zhostili velmi zručně a odehráli velmi pěkná představení. Později se nám také podařilo zprovoznit odstředivku na mléko, která stále funguje! V pondělí jsme byli na krátkém výletě na Čertově zdi. Cestou jsme hráli hry s papírovými koulemi. Někteří navíc odváželi uhlí a hlínu (za což moc děkujeme), stavěli zásyp pro zvířátka a štípali a odváželi dříví. V pondělí večer ještě proběhl turnaj v pink ponku, který vyhrál Zdeněk, druhý skončil Jarin a třetí Petr P. I přes velkou zimu se prodloužený víkend moc vydařil!

Fotogalerie:

Prohlídka statku (průvodce: Marťus, hlas v kazeťáku: Písař)

Cimrmanova pracovna

Stavba žebřiňáku

Hra

Volné chvíle

 

Soused Padevěd

 

Seminář a hra Dopis

Mléko, Cimrman, společné foto


Fotky v galerii.


| Autor: Marťus | Vydáno dne 04. 04. 2007 | Informační e-mailVytisknout článek

Statek, z. s., Lesnovek 1, Hlavice, 463 48, statek@statek.org, předseda Martin Mikeš, martus@statek.org