Venku je zataženo, chladno a pofukuje studený jarní vítr, který si pohrává s listy stromů. Slunce nedávno vstalo a mírně prosvětlilo oblohu. „A je to tady“, pomyslel jsem si. Náčelník a já jsme se právě zapsali na padesátikilometrový pochod krajem Karolíny Světlé. Přibližně v 6:40 vyrážíme ze sokolovny Českého Dubu, plní síly na cestu, jež sloužila jako procházka a také jako zkouška našich sil.
Pokračování textu Cesta tam a zase zpátky krajem Karolíny SvětléMartin Mikeš
Kolovíkend 2010 aneb 180 jarních kilometrů
O víkendu 22. – 23. května 2010 proběhl první výlet na kolech pořádaný naším sdružením. Honza připravil 80 kilometrů dlouhou trasu z Mělníka skrz Kokořínsko, Bezděz a oboru Židlov na statek v Lesnovku. Trasa to byla velice příjemná, nakonec i to nevyzpytatelné počasí stálo na naší straně, i když přeháňce jsme neunikli. V neděli se neunavitelná pražská skupina vydala do hlavního města, kam našlapali dalších asi 100 kilometrů. Obě trasy se daly v nutném případě zkrátit, resp. dokončit vlakem. Doufejme, že příště nás „kolistů“ bude více! Můžete se kouknout kudy jsme zhruba jeli v sobotu i v neděli.
22. 5. – 23. 5. 2010: Kolovíkend
Pojeďte s námi na kola skrz Kokořínsko a Ralsko! Přespávat se bude na statku. V sobotu se ujede asi 70 km pohodovým terénem, zpět je možné jet vlakem. Sraz v 7:05 Praha, hl. nádraží.
22. 5. 2010: Kolovíkend
Nechce se vám šlapat pěšky? Dáváte přednost jedné stopě? Pojeďte s námi na kola! V sobotu 22. května poznáme Kokořínsko a prozkoumáme vojenský prostor Ralsko. Večer dorazíme na statek do Lesnovka, provedeme údržbu kol i našich těl a v neděli 23. května vyrazíme směr Praha. První cyklo výlet pořádaný naším sdružením je vhodný i pro méně zdatné kolisty 🙂 Sobotní etapa bude dlouhá necelých 70 km pohodovým terénem, nedělní návrat bude opět kolmo, v záloze je hromadná doprava pro bolavé nohy a chromá kola. Doporučujeme horská nebo krosová kola. Skládačky a tříkolky pouze pro fajnšmekry.
Sraz v sobotu je v 7:05 na hl. nádraží v Praze (v 7:25 odjíždí vlak), návrat v neděli ve večerních hodinách. Možnost odjezdu z Liberce vlakem v sobotu v ranních hodinách.
Po domluvě je možné dopravit věci na přespání na statek autem v pátek. Nutno doručit včas!
Organizátoři prošli Horskou orientační hru
Šifrovačka Horská orientační hra se konala v sobotu 8. května v Krkonoších. I přesto, že jsme v šifrách víceméně začátečníci, umístili jsme se na velmi pěkných pozicích: Tým Hlavy vykutálené, ve kterém šli Schimák s Dany skončil na 7. místě, torzo týmu Statkáři s Náčelníkem a Marťusem bylo 11. z 27 zúčastněných. Úroveň obtížnosti šifer byla opravdu dost vysoká, ale jak s oblibou říká Náčelník: „co není v hlavě, je v nohách“ a tato strategie se nám vyplatila. Krom toho, že bylo krásné počasí, ještě jsme načerpali úžasnou inspiraci pro letošní podzim.
28. 4. 2010: Kurz zdravovědy
Statek, o. s., uspořádal v prostorách Farního klubu u Panny Marie Sněžné v Praze 1 zdravotnický mini kurz pro své členy a táborové vedoucí. Během čtyřhodinového kurzu jsme probrali základní zdravotnická pravidla a nejčastější příčiny úrazů. Došlo i na výuku srdeční masáže a dýchání z úst do úst. Výkladu se ujal náš zkušený zdravotník Tomáš a pozvání přijal i Miloš, zaměstnanec pražské záchranné služby. Školení se účastnilo celkem 15 osob.
20. 4. 2010: Úklid lesní skládky
Přiložte spolu s námi ruku k dílu a pomozte z lesa odstranit některou z nelegálních skládek v Podještědí.
9. 4. – 11. 4. 2010: Sázení stromků
Již tradiční brigáda na sázení stromků. Tentokrát to budou převážně listnáče, ale i dosazování stromků do vánoční plantáže. Nebude chybět masíčko na grilu a pro každého brigádníka poukázka na odběr vánočního stromku.
6. 2. 2010: Deskohraní 2-0-1-0
Otevřený turnaj deskových her pořádáme v klubu OFM v Praze 1. Hráči ostřílení i nezkušení jsou zváni.
Deskohraní 2-0-1-0
Bude to o nervy! Vyhlašujeme turnaj deskových her Deskohraní 2-0-1-0. Zváni jsou všichni, co si umějí hrát, chtějí vyhrát a nebojí se prohrát. Takže s sebou vemte všechny kamarády, se kterými chcete poměřit síly, nebo se jen dobře pobavit. Akce proběhne v sobotu 6. února od 10 hodin v Klubu OFM na Jungmannově náměstí v Praze. Info a výsledky v článku.
