PraVrah 2024 Břevnov (Reportáž)

Ve středu 19. června jsme pořádali další ročník procházkové hry PraVrah. Na start 140 minutové trasy Břevnovem se postavilo 39 dvojic a rodinných týmů. Vyhrál tým Všechno bude. Fotogalerie. Výsledky.

Startovalo se na točně Dlabačov v pěti vlnách. Týmy mohly během 140 minutového časového limitu navštívit až 39 stanovišť, které byly ohodnocené různou bodovou výší. Na třech stanovištích se nacházely šifry, z nichž alespoň dvě musely týmy vyluštit. V cíli čekala pro váhající nápověda.

Přestože se i letos mohla využívat na trase městská hromadná doprava a mnohé týmy toho využily, posbírat všechna stanoviště vyžadovalo silné nohy. V první desítce týmy nachodily minimálně 10 kilometrů s použitím MHD.

Ale PraVrah není jen o výkonech a luštění, je i o zábavě a poznání nových míst hlavního města. Během klání jsme se tak podívali ke strahovskému stadionu, Břevnovskému klášteru, kaplím hájecké cesty (jejichž obejití bylo multistanovištěm s bodovým bonusem), na rozhlednu Šiška a k mnoha vilám a zajímavým stavbám.

Cílové stanoviště bylo na Vypichu u obory Hvězda. Čekalo tu na všechny občerstvení. Po vyhlášení výsledků krátce po 21. hodině se účastníci rozešli, protože po slunném dni se znatelně ochladilo.

Děkujeme všem účastníkům a organizačnímu týmu letošního ročníku pod vedením Petry.

Fotogalerie.