Statek Lesnovek

Statek, sídlo spolku, najdete v severních Čechách v Libereckém kraji nedaleko Českého Dubu ve vesnici Lesnovek. Patří zakládajícím členům spolku, Zdeňkovi a Denise Mikešovým.

Kde se statek nachází?

Adresa: Lesnovek 1, Hlavice, 463 48
GPS: 50.6421783N, 14.9329175E

On-line mapa s lokalizací Statku:

Cesta od Liberce: První variantou je sjet z rychlostní komunikace na Prahu v Hodkovicích nad Mohelkou. Odtud jedete do Českého Dubu. V Českém Dubě nejprve doleva na Mnichovo Hradiště (nesmíte se dostat na náměstí), na následující křižovatce doprava směr Všelibice (4 km) a dále pokračovat po hlavní až do Všelibic. Všelibicemi projet po hlavní ve směru na Hlavici a asi po půl kilometru odbočit v ostré pravotočivé zatáčce doleva (cedule Lesnovek). Dále po modré turistické značce až dolů do vsi. Zde odbočit naproti červené maringotce (před sloupem s transformátorem) ostře vpravo na štěrkovou cestu do kopečka. Za křovisky a vysokými stromy na Vás již vykukuje naše stavení.

Druhou, kratší variantou je jízda přes Šimonovice a Proseč pod Ještědem a dále již na Český Dub. Třetí varianta je přes Ještěd a Světlou pod Ještěděm.

Cesta od Prahy:
Z Prahy jedete směrem na Mladou Boleslav. Z dálnice sjíždíte v Mnichově Hradišti (exit 57). Nejkratší varianta je nezajíždět do Mnichova Hradiště, ale z exitu jet směrem na Mimoň. Po 2 km odbočit do Kláštera Hradiště nad Jizerou a dále jet na Jivinu a Osečnou. Tedy jet přes Neveklovice, Strážiště a Vápno a odbočit do Hlavice. Z Hlavice se dá projet až do Lesnovku po asfaltce (modrá turistická značka).

Cesta od severozápadu:
Pokud cestujete od České Lípy, Jablonného v Podještědí nebo Chrastavy, musíte zajet do Osečné. Odtud směrem na Zábrdí, Cetenov a Všelibice.

Autobusem:
Mezi Českým Dubem a Mnichovým Hradištěm jezdí autobus č. 722. Z Liberce se do Českého Dubu dostanete autobusem č. 80 nebo 81. Z Prahy musíte autobusem docestovat do Mnichova Hradiště, Liberce či Hodkovic nad Mohelkou.

Vystupte v zastávce Hlavice, Lesnovek. Z autobusové zastávky Lesnovek se vraťte pár metrů a (od zastávky) vpravo odbočte do vsi (je tam cedule ‚Lesnovek‘). Jděte po modré značce (na rozcestí doprava a pak až dolů do vsi). Až sejdete dolů do vesnice, odbočte vpravo na štěrkovou cestu do mírného kopečka (odbočka je naproti červené Maringotce). Vede kolem jednoho domku až k našemu statku (od cesty prosvítá za křovisky a stromy).

Pokud Vám pojede autobus jen do zastávky Všelibice, rozcestí, jděte směrem na obec Všelibice. Projděte vsí, a asi po 1 km dojdete do ostré zatáčky. Vlevo je cedule ‚Lesnovek‘. Dál už stejně jako z autobusové zastávky Lesnovek.

Na kole:
Na statek si také můžete udělat pěkný výlet na kole. V okolí Lesnovku se dá podniknout klidný výlet, pokud ovšem jedete od Liberce počítejte s dvěma kopci (Ještěd se dá objet přes Šimonovice nebo Hodkovice).

Pěšky:
Pokud si chcete udělat výlet, nebo jdete okolo, či v případě, že Vám nejede autobus: přes Lesnovek vede modrá turistická značka Ještěd – Světlá pod Ještědem – Kotel – Hrubý Lesnov – Lesnovek – Hlavice – Klášter Hradiště nad Jizerou – Mnichovo Hradiště.

Kontakt na statek Lesnovek:

Zdeněk Mikeš
tel.: 724 132 659
nacelnik@statek.org

Více o našem statku

Historie statku.

Více o kraji Podještědí

Informační středisko Zemský ráj – … příběhy z krajiny mezi Ralskem a Čertovou zdí. Nazývám ji Zemským rájem…

Kozí farma v Javorníku – Prodej kozích produktů

Zaniklé Ralsko – Web o zaniklých obcích v Ralsku

Wing tsun kung fu – Česká Wing Tsun asociace v Osečné

Obec Hlavice – Stránky obce Hlavice.

Obec Všelibice – Stránky obce Všelibice.

Umělecké kamenictví Vorel – Ruční zpracování kamene – bytové doplňky a šperky různých tvarů a barev.