Bukfest: příběh letního tábora 2023

Bukfest, akce nabitá autorskými čteními, autogramiádami a besedami nad knihami, svolává do prostředí Jizerskohorských bučin každoročně velké množství čtenářů. Letos byla účast ještě vyšší než v minulých letech, neboť pozvání na autorské čtení přijala největší hvězda v poli literárním – prozaik, básník a dramatik Kylián Jirásek.

Pokračování textu Bukfest: příběh letního tábora 2023

VáNočník – orientační běh 19. 12. 2023

Přijďte si odběhnout od předvánočního frmolu! Jakožto vítězové minulého Nočníku jsme převzali štafetu předvánočního nočního orientačního běhu dvojic – proběhne v úterý 19. 12. 2023.

Start v Bistru Kačák, Ke Smíchovu 22, Praha – Slivenec, mezi 17:00 – 18:30.

Pokud chcete dorazit na poslední chvíli, volejte 703 843 738.

Pokračování textu VáNočník – orientační běh 19. 12. 2023

Prodej vánočních stromků z plantáže 2023

I letos prodáváme stromky přímo z plantáže. Stromek si, pokud budete chtít, můžete uříznout/useknout sami, proto s sebou nezapomeňte vzít své dětské pomocníky. Vlastní nářadí je výhodou.

K dispozici máme převážně smrk pichlavý (v zelené i stříbrné formě) a letos podobně jako loni máme i několik boroviček a jedlí (ale opravdu málo).

Na prodej máme také přerostlé stromy vhodné např. do kostelů, před dům nebo na náměstí (3 – 5 m).

Kontakt: Zdeněk Mikeš, tel.: 724 132 659, email: Nacelnik@statek.org

Pokračování textu Prodej vánočních stromků z plantáže 2023

VýLoď Ohře (reportáž)

O prodlouženém víkendu 5.-8. května se uskutečnila vůbec první Výloď. V pátek vyrazila hlavní část naší posádky autobusem z Prahy do Sokolova, k té se postupně až do sobotního rána přidávali další odvážlivci. V Sokolově jsme zakotvili v kempu u řeky Ohře.

Celý kemp jsme měli sami pro sebe, mohli jsme tak rozložit tábor podle našich představ, posedět u táboráku a přichystat si večeři. Ani déšť nám neubral na dobré náladě a tak se u ohně povídalo až do pozdního večera.

Pokračování textu VýLoď Ohře (reportáž)