31. 1. 2015: Promítání v Hlavici

Rádi bychom vás pozvali na promítání dokumentárního filmu Michala Gálika Zelená poušť. Dokument poukazuje na všechna negativa, která s sebou přináší pěstování olejných palem. Víte, že kvůli plantážím olejových palem dochází nejen k rozsáhlému mýcení panenských deštných pralesů ale i např. k cílenému vybíjení ohrožených orangutanů?

Víte, že kvůli olejovým plantážím jsou domorodcům zabavována políčka (jediný zdroj jejich obživy), častokrát bez nároku na náhradu? Víte, že hnojiva z olejových plantáží jsou s dešti splavována do řek, které jsou jediným zdrojem pitné vody pro mnoho domorodých obyvatel? Viděli jste vyrážky z kontaminované vody, které sužují kojence stejně jako dospělé? To všechno (a mnohem víc špatného) se děje jen kvůli tomu, že v Evropě a dalších vyspělých zemích používáme palmový olej (v potravinách, kosmetice …). Přitom olej ze slunečnice, která může růst na našich polích, je mnohem kvalitnější. Přijďte se tedy podívat na dokument 31. ledna v 18 hodin do společenské místnosti pohostinství v Hlavici. Pozvěte své přátele.

A hlavně řekněte jednoznačné NE PALMOVÉMU OLEJI A NEKUPUJTE ZBOŽÍ, KTERÉ HO OBSAHUJE! Nyní je povinnost značit výrobky s palmovým olejem, tak věnujte, prosím, těch pár minut navíc tomu, abyste si přečetli složení a rozhodli se udělat něco pro naši umírající planetu a pro druhé (domorodé obyvatele). Když nebude poptávka, nebude nabídka. My to můžeme změnit!

Navíc vás Denisa Mikešová seznámí s projektem Kukang na záchranu ohrožených outloňů váhavých. Mimochodem víte, že tato poloopice je jedovatá? Navíc si budete moci zakoupit ručně malované tričko s outloněm a tím finančně podpoříte projekt Kukang.