Ekorady: jak mohu i já přispět k ochraně životního prostředí

V rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje zveřejňujeme „ekorady“ aneb Pár drobných tipů, jak každý z nás může přispět k ochraně životního prostředí.

Tipy sepsala na základě dostupných informací a svých zkušeností Denisa Mikešová, naše zakládající členka, fotografka a milovnice přírody. 33 nápadů z oblasti domácnosti, nákupů, oblékání a životního prostředí prezentuje a dává volně k užití na svých přednáškách a prezentacích fotografií.

Začtěte se a zkuste i vy udělat něco pro naší přírodu. Je to jednoduché.

Stáhnout:
Ekorady: jak mohu i já přispět k ochraně životního prostředí (pdf).

Předmluva Denisy Mikešové:

„Doba, ve které žijeme je sice vyspělá, nicméně moderní životní styl velmi zatěžuje přírodu. Lidí na Zemi přibývá geometrickou řadou. S každým nově narozeným člověkem, ať se nám to líbí nebo ne, vzrůstá devastace životního prostředí. Má to na svědomí především ekonomický, konzumní způsob života, kdy vyrábíme už jen pro výrobu samu. Uvědomme si však, že na přírodě závisí naše životy. Nežijeme totiž ani nad přírodou, ani v jejím sousedství, ale přímo v ní – jsme její součástí!Dokud se všichni nenaučíme myslet v souvislosti s ochranou naší přírody a planety, jejíž přírodní rovnováha se na mnoha místech začíná pomalu hroutit, nemůžeme očekávat, že se životní podmínky budou zlepšovat. V následujících řádcích najdete několik rad jak snížit svoji stopu, kterou každý člověk zanechává v životním prostředí. Každý malý krok se počítá!“