Hrozba jizerských hvozdů [Tábor 2004]

Letní tábor se již podruhé konal na Folbrechtově louce u Raspenavy v Jizerských horách. Tábořili jsme od 4. července do 18. července 2004 a strávili jsme tam krásný čas.

Jako vždy po táboře se většině lidí po sobě stýská a kdekdo zavítá na naší stránku a připomene si známé tváře alespoň z fotek. O tom, jak jsme se stali loupežníky, jak se učili základním dovednostem a loupení. I o tom, jak nás ohrožovalo zlo ztělesněné černými Zongy, jak jsme se ho snažili přemoci a nakonec za pomoci tří kouzelných vajec a meče svatého Michaela se nám to povedlo. O tom všem a ještě lecčem navíc se dočtete právě na této stránce. Můžete se také kochat fotkami, kterých je ještě více než minulý rok a mapují opravdu všechno, co jsme za těch čtrnáct dní prováděli.

U příjezdu na nádraží čekal Šašek, který přislíbil, že dovede táborníky do tábořiště. Vedl je však oklikou do lomu, kde je náhle přepadla tlupa loupežníků a také je okradla. Nový členové loupežnické bandy byli svázáni, řádně ocejchováni a odvedeni do též ukradené tvrze, tedy do tábora. Tedy tvrz nebyla ani tak ukradena, jako k ní spíše přišli „náhodou“; tvrz, jež patří pánu ze Štolpichu, opustili rytíři, aby se rozešli do všech koutů země a konali, co konat mají. Nad tvrzí byl ustanoven správce, ale ten zemřel a tvrz zůstala opuštěna. Aby zbytečně nechátrala, nastěhovali se do ní loupežníci.

V podvečer loupežnická horda plna veselí uspořádala velkou hostinu, kde vystoupili i sličné tanečnice a nakonec i celá loupežnická banda. Součástí oslavy bylo ocejchování táborníků loupežnickým cejchem. Kdo nosí tento cejch, stává se psancem a je pro něj tudíž lepší zůstat mezi loupežníky, než vyset na oprátce. A tak se zajatci stávají nedobrovolně loupežnickou holotou. Holotu si holky rozdělili do 6 družin, zhádali se o ně a porvali, prostě hrůza nad hrůzy! Každý z družiny dostal barevný šátek, který je nejen rozlišil, ale hodil se i pro přepady.

Mnich, ačkoli by měl jít sám příkladem, se veselí až příliš. Do oslavy přijde trio žebráků, kteří budou prosit o pití a jídlo, ale budou nemilosrdně podnapilými loupežníky vyhnáni. To mnicha zasáhne, takže odejde do ústraní a celou noc stráví na modlitbách. Ještě tu noc přiběhne do tábora loupežník se zprávou, že u brodu se zabivakovali orientální kupci, což ostatní loupežníky naprosto vystřízliví. Kupci budou mít žebřiňák s truhličkou plnou zlata. Rozhodnou se na kupce uspořádat výpravu, kupce přepadnout a okrást. A tu má holota příležitost vidět mistry umu loupežnického přímo v praxi. Na smluvený signál se na kupce vrhne celá horda loupežníků najednou, kupce oloupí a sváže a nechá je svému osudu.

Již 2. den se začalo s vyučováním zručnosti, obratnosti a bojového a loupežnického umu pod velení vedoucího výcviku Písaře…

Ranní rozcvičky:
Tomáš – africká
Denysh – indická
Lucish – irská
Zdeněk a Page – asijská
Lucish – arabská
Tomáš – ruská
Šašek – mongolská
Denysh – peruánská
Lucish – aerobic
Lucish a Páže – baletní
Lucish a Jakub – španělská
Chůva – eskymácká


Tábor se konal za finanční podpory Městské části Praha 1.