Kolovíkend 2014 [REPORTÁŽ]

Krásné sjezdy, hladké cyklostezky, výhledy, zámky, skanzeny, ale také pěkné počasí, zábava a hódně moc dobrého jídla a pití – to byl pátý Kolovíkend

Letošního ročníku se zúčastnilo 9 jezdců, kteří absolvovali 99 kilometrů. Výchozím bodem bylo nádraží v Pardubicích, kam přicestovala dvěma auty posádka z Liberce a vlakem kolisti z Prahy a Brna. Ráno vypadalo, že z mraků spadne pár kapek, ale nakonec bylo na celou akci krásně, slunečno.

Z Pardubic jsme v sedlech po místních silničkách pokračovali do Chrudimi, kde jsme obdivovali krásné historické centrum. Těsně před Chrudimí jsme opravovali první píchnutou pneumatiku. Příjemná cesta pokračovala do Slatiňan, kde se nachází zámek s rozlehlou zahradou. My využili pauzu na oběd. Trasa nás dále zavedla přes malou vyhlídku přes lesy s rybníky ke Křižanovické přehradě. Jak jsme rychle sjeli k ní, tak jsme zase vyjeli kopec nahoru a šlapali dále směrem na Hlinsko. Cestou jsme ještě omrkli skanzen Veselý kopec a okusili kros jízdu po bažinaté louce, jinak jsme si užívali rovinky a mírné sjezdy po značených cyklotrasách.

V Hlinsku jsme jednu noc pobyli v turistické ubytovně a večer jsme samozřejmě využili místní hostinec pro doplnění energie a sledování hokeje.

Brzy ráno jsme pokračovali z Hlinska po lokálních silnicích na vyhlídku Devět skal. K ní tedy nevede primárně cyklostezka, takže poslední úsek jsme již museli přes kameny a kořeny kola tlačit. Po svačině a pěkném výhledu nás čekal velmi dlouhý sjezd do Kadova, kde jsme strávili dost času s klidným obědem v místní rodinné restauraci a přemítali jsme, zda se nám ještě chce nasedat na kola… Přeci jen pokračujeme po louce (někdo i potokem) dále k Zelené Hoře, což je památka UNESCO nad Žďárem nad Sázavou. Před odjezdem zpátečních vlaků se ještě stihneme stavit na zámku ve Žďáru a hurá domů.

Děkujeme všem jezdcům za podařený sportovní víkend

FOTKY