Kolovíkend 2017: Posázaví [REPORTÁŽ]

Letošní Kolovíkend se konal v Posázaví, nedaleko hlavního města. Honza připravil opět dvoudenní trasu asi 100 km dlouhou, kterou zdolalo 11 dospělých jezdců a 3 děti v sedačkách.

Z Čerčan jsme přes Chocerady a Sázavu dorazili do Kondrace u Vlašimi. A druhý den přes Popovice, Konopiště a Benešov zpět do Čerčan. Počasí nám přálo, zažili jsme spoustu zábavy a poznali nový kraj. 

Sraz byl v sobotu ráno na nádraží v Čerčanech. Chvíli trvalo, než se dala do kupy všechna kola, převlékli jsme se a nasedli. Pak už se vyrazilo směrem na Čtyřkoly – nejdříve po klidné silnici, poté  konečně kolem řeky Sázavy. Bohužel hned na začátku u Zlenic jsme špatně odbočili a příjemnou pobřežní cestu jsme vyměnili nejprve za adrenalinové překonávání potoků a kamenů a pak za přejezd strmého kopce s celkem pěti kilometrovou zajížďkou. Odměnou bylo dětské hřiště v Poddubí. Odtud jsme kolem řeky pokračovali přes Chocerady až do Sázavy. Tam jsme si prohlédli krásný klášter a po chvíli hledání našli i volnou restauraci u nádraží na vytoužený oběd.

Po obědě nás tradičně čekal výšlap, tentokrát přejezd do Českého Šternberka, ale zvládli jsme ho levou zadní. Pod hradem jsme se původně chtěli vykoupat, ale po krátké občerstvovací pauze jsme nakonec pokračovali směrem na Vlašim. Čekali nás klidné silnice a spousta pěkných vesnic, ale také přibývali kilometry a síly ubývaly. V podvečer jsme se z pěkného města Vlašim museli ještě přesunout do místa ubytování, a to do obce Kondrac, která leží pod bájnou horou Blaník. Dopřáli jsme si vydatnou večeři, ale zas tak dlouho nevysedávali, protože únava byla znát.

Ráno po sbalení všech věcí jsme kolem deváté vyjeli příjemnými klidnými cestami směrem na Veliš a Popovice, kde stojí renesanční vodní tvrz. Počasí bylo i v neděli krásné. Dnes jsme měli i pěkné výhledy a užívali si jízdu mezi poli, loukami a lesy. Pokračovali jsme kolem zámku Líšno do Bystřice, kde jsme se naobědvali. Odpoledne jsme projeli zámeckým parkem na Konopiště, kde jsme se chvíli zdrželi a prohlédli si okolí. Čekal nás poslední úsek přes Benešov zpět do Čerčan. Tam jsme si za odměnu dali pořádnou porci zmrzliny.

Děkujeme Honzovi za pěkně připravený výlet.

FOTKY