PraVrah 2013: REPORTÁŽ

První regulérní ročník hry PraVrah 2013 se konal ve středu 19. 6. v ulicích Prahy 1. Zúčastnilo se ho přes 60 soutěžících. Příjemné, ale velmi parné odpoledne začalo srazem v 17:00 ve Františkánské zahradě a skončilo nedaleko kostela Sv. Štěpána večerní after party. Nejlepší dvojice byly odměněny, ale všichni si ze hry odnášeli nové poznatky a hezké zážitky. Jak hru vnímal hlavní organizátor Vojta, si přečtěte v článku. FOTKY

„Příprava prvního „ostrého“ ročníku hry PraVrah byla zajímavá výzva. Smyslem hry mělo být především zprostředkovat zájemcům a aktivním lidem pobývajícím v Praze jednoduchou, odpočinkovou a zároveň poznávací hru. To se myslím i na základě reakce většiny účastníků podařilo.

Jakožto pražák mám přirozený zájem o zajímavá místa v centru hlavního města, především o ta místa, o nichž se nikde moc nedočtete a zajímavosti, které objevíte třeba až v „terénu“. Společně s Terkou jsme se pak rozhodli po prvním průzkumu trasy použít vzhledem k celkem malé velikosti území hry dostupnou historickou mapu z 19. století. To také proto, že centrum Prahy je historicky jednou z nejmapovanějších lokalit v ČR. Další novinkou byly fotopoznávačky, jež jsou tak trochu mým koníčkem a považuji je za příjemné zpestření jakékoliv hry.

Start hry na Františkánském náměstí proběhl z našeho pohledu velice klidně a i přes více než 60 soutěžících se odstartovalo rychle. Pak už na účastníky čekalo množství úkolů a časový limit 2 hodiny. Kdo se zvládl poprat s historickou mapou, měl prakticky vyhráno. Složité šifry nejsou základem této hry, takže úkoly byly zvládnutelné a roli v konečném zúčtování hrál spíše čas jednotlivých dvojic či jednotlivců. V cíli u kostela sv. Štěpána pak na všechny čekalo občerstvení – meloun a nápoje. Nelze opomenout diskvalifikaci favorita Ferdy, který nestihl dorazit včas na start a tak přenechal vítězství jiným.

Těšíme se na další akci s vaší účastí!“

Vojta