PraVrah 2015 [REPORTÁŽ]

Další ročník soutěžní procházky dvojic a jednotlivců po centru Prahy se konal ve středu 17. 6. 2015. Startovalo se na Slovanském ostrově a cíl byl na Letné. Vítězem se stal tým „S nebývalou ochotou“.

Letošní  Pravrah opět lámal rekordy. Zúčastnilo se 42 týmů, což je opět více než v předchozím roce. Bylo nejvíce úkolů v historii a časový limit pro dokončení se také prodloužil. Navíc jsme poprvé měli kočárkový tým a to velice úspěšný.

Na startu na jednom z pražských ostrovů, u Žofína, se týmy rozdělily do tří startovních vln a okolo šesté hodiny bylo již kompletně odstartováno. Na úvod se plnily úkoly související s ostrovem a výhledy z něj. Vyhlíželi jsme Karlův most skrze most Legií, řadili secesní domy na nábřeží podle popisu jejich fasády, plnili spoustu dalších zajímavých úkolů. Přes stanoviště u řeky a na Jiráskově náměstí jsme vyrazili na sever, podle Vltavy.

PraVrah 2015

U Nové scény národního divadla nás čekal zajímavý úkol, najít písmena v nakreslené čtvercové síti odpovídající označeným dlaždicím na nádvoří. Pak jsme pokračovali na další neméně zajímavé stanoviště na Střeleckém ostrově. Řadili jsme nákresy dětských prolézaček dle jejich skutečného pořadí na hřišti a získali tak požadovanou odpověď. Odtud jsme cílili zase dále na sever, stanoviště ubíhala. Potkali jsme salutujícího žlutého zajíce, prošli park a udělali si selfie s Bedřichem Smetanou na Novotného lávce.

Na Karlově mostě jsme potkali umělce, který nám výměnou za selfie předal druhou polovinu zadání. Na mostě nás čekal ještě jeden úkol, využili jsme morseovku. Pak jsme se začali proplétat zákoutími staré Kampy. Našim pohledům neunikl hasičský pomník, výhled na pražské věže, Lennonova zeď, zapomenutý kostelík, kandelábr, muzeum Franze Kafky a labutě u řeky. Zde se ukázalo, kdo bedlivě četl instrukce, úkolem bylo nakrmit labutě nakrájeným jablkem, které bylo v povinné výbavě. My jsme neuspěli, ale byli jsme skoro jediní.

Po překonání Mánesova mostu s počítacím úkolem jsme pokračovali okolo Rudolfina na náplavku, odhadli jsme výšku hladiny nutnou k zaplavení vchodu do podzemí a opět pelášili po Čechově mostě přes řeku. Za řekou jsme ještě nalezli Mistra Jana Husa a další světce vyobrazené na kapli svaté Máří Magdalény a jali se stoupat nahoru ke kyvadlu/Stalinově pomníku.

Zbývalo vyřešit finální úkol, konkrétní písmena z nalezených odpovědí seřadit dle letopočtů v legendách k jejich stanovištím. Trvalo to asi deset minut a už jsme věděli, že cíl nalezneme tam, kde se nachází „Nápis Letenské Sady v mapě“.

Hra byla dynamická a uběhla jak voda, za chvíli se začalo stmívat a zasáhla nás nečervnová zima. Proběhlo občerstvení a okolo desáté hodiny večer pak vyhlášení. Hra byla skvěle připravena, a to díky letošní organizátorce Verče. Děkujeme!

FOTOGALERIE