Řízky v lese 25. – 26. 7. 2015

Poslední červencová sobota patřila kulinářské soutěži uprostřed lesa – Řízkům v lese, které se konaly podruhé po tříroční pauze. Pravidla soutěže jsou jednoduchá: vše se připravuje na místě na ohni. Letos jsme jako místo konání zvolili hradiště Šance v pražské Zbraslavi. Sešli jsme se v dopoledních hodinách a po asi hodinovém výletu jsme došli na místo. Každá skupina (jednotlivec nebo dvojice) si připravila ohniště a začala vybalovat, krájet, smažit, dusit, péct, ohřívat, servírovat… Letošní výběr pokrmů byl velmi lahodný.

Každou pochoutku musela odborná porota složená ze všech účastníků akce ochutnat, aby mohla spravedlivě rozhodnout, který pokrm byl nejlepší a kdo si odnese putovní vařečku.Vítězem klání se stala dvojice Kuber, která připravila vepřové maso na bazalce se sýrovou omáčkou se šťouchanými brambory s pažitkou a jako dezert rybízové pyré se smetanou. Chutě se ovšem sbíhaly i nad vepřovými medailonky s restovanou zeleninou a nudlemi, kulajdou servírovanou v chlebu, kuřecí zeleninovou směsí s bramborovými plackami a překvapením, pikantním kotlíkovým gulášem, jahodovými knedlíky, palačinkami s marmeládou a falešným špízem s pečenými bramborami.Vytrvalí účastníci akce na místě konání přespali, aby jim pořádně vytrávilo.Příště se těšíme i na vaší pochoutku!

Informace o akci:

Neseď doma jako buchta, popadni tajnou rodinnou kuchařku a vyraz s námi na víkendovou akci Řízky v lese! Nebuď bábovka a předveď, jaké zálesácké recepty znáš 🙂

Druhý ročník výletu s kulinářskou soutěží tentokrát na okraji Prahy. Hlavní soutěž proběhne v sobotu 25. 7. Zájemci mohou na místě přespat pod širým nebem a v neděli si dopřát ještě krátký výlet. 

SRAZ v sobotu 25. 7. 2015 v 10:20 na Nádraží Praha – Zbraslav.

Víkendová akce s vařením a přespáním venku se letos bude konat v lesích okolo pražské Zbraslavi. Přesvědčíme se, že i na ohni se dá uvařit cokoli. Kulinářská soutěž proběhne v čase sobotního pozdního oběda. Pravidla jsou jednoduchá – vařit lze v jednotlivcích, dvojicích či rodinných týmech, vaří se na ohni, žádný vařič, množství takové, aby se z něj kuchař najedl a zbylo i na soutěžní ochutnávku. Jeden chod do soutěže stačí, má li někdo vysoké ambice a připraví třeba dezert, bránit se nebudeme, oceníme i ten 🙂 Vše se připravuje na místě, takže štrúdl upečený z domova maminkou je sice fajn na svačinu, ale do soutěže nepatří. Vítěz získá putovní metál.

Pokud nechcete či nemůžete přespat, s sebou vám stačí jen jídelní náčiní, nádobí, ingredience a pití. Pokud s námi přespíte do neděle, vemte vybavení jako na víkendový čundr, tj. spací pytel, karimatku, oblečení na přespání.

Dotazy a přihlášky na martus@statek.org

Připravte si chuťové pohárky, bude to stát za to!

SRAZ v sobotu 25. 7. 2015 v 10:20 na Nádraží Praha – Zbraslav

Plán sobota 25.7.:

10:30 výlet keltskou stezkou cca 3 km na hradiště

12:00 příprava ohnišť a potravin

12:30 – 16:00 vaření, soutěž, vyhodnocení

16:00 – 20:00 volná zábava u ohně, možnost odj. vlakem z nádraží Zbraslav: 17:08, 17:38, 18:08, 18:38, 19:38, 20:08, 20:38, 21:38 nebo autobusem č. 165 směr Nádraží Modřany (přestup na tramvaj).

20:00 přesun na nocležiště

Plán neděle 26.7.: 

8:00 snídaně z vlastních zásob

5-6 km výlet dle nálady na další pamětihodnosti ve zdejších lesích. Předpokládaný odjezd z nádraží Zbraslav: 12:39

Předpokládaný návrat do centra Prahy ve 13:00. 

Účast prosím hlaste nejpozději do středy 22.7. na Martus@statek.org