Řízky v lese / 3. 10. 2020

Neseď doma jako buchta, popadni tajnou rodinnou kuchařku a vyraz s námi na akci Řízky v lese! Nebuď bábovka a předveď, jaké zálesácké recepty znáš 🙂 Pátý ročník výletu s kulinářskou soutěží proběhne v sobotu 3. 10. 2020.

Sraz v sobotu 3. 10. 2020 v 9:30 u tramvajové zastávky Divoká Šárka (na louce u McDonalds).

Co:

Jednodenní akce s vařením pod širým nebem se letos bude konat v Divoké Šárce v Praze. Přesvědčíme se, že i na ohni se dá uvařit cokoli. Kulinářská soutěž proběhne v čase sobotního pozdního oběda.

Pravidla:

Vařit lze v jednotlivcích, dvojicích či rodinných týmech, vaří se na ohni, žádný vařič, množství takové, aby se z něj kuchař najedl a zbylo i na soutěžní ochutnávku. Jeden chod do soutěže stačí, má-li někdo vysoké ambice a připraví třeba dezert, bránit se nebudeme, oceníme i ten 🙂 Každý si připraví ohniště a rozdělá oheň sám dle svých potřeb. Vše se připravuje na místě, takže štrúdl upečený z domova maminkou je sice fajn na svačinu, ale do soutěže nepatří. Hodnotí se vzájemně všichni účastníci. Vítěz získá putovní metál.

S sebou:

Stačí vám jídelní náčiní, nádobí, ingredience a pití. Hodit se může pláštěnka. Startovné se neplatí, každý si hradí potraviny a dopravu.

Časový plán:

  • Sraz v 9:30 u zastávky MHD Divoká Šárka (louka u McDonalds)
  • 9:30 – 10:30 Procházka na místo soutěže (2,5 km)
  • 10:30 – 15:30 Soutěž ve vaření
  • 15:30 – vyhodnocení
  • 15:30 – do setmění – volná zábava na místě v případě příznivého počasí nebo procházka Divokou Šárkou na Nádraží Veleslavín; případně přesun do občerstvovacího zařízení

Přihlášky a info:

Veronika Ondrášková, ver@statek.org – hlaste se prosím do středy 30. 9. 2020

Připravte si chuťové pohárky, bude to stát za to!