VýLes, co to je?

let do Lesů už tu s námi chvíli je a několik jich máme zdárně za sebou. Co mám ale čekat, pokud se na některý z VýLesů vydám?

VýLesy původně vznikly jako možnost, jak se vídat s účastníky naších akcí častěji během roku a udržet se vzájemně v kontaktu, jsou ale otevřeny úplně všem. Jak už název napovídá, jedná se o výlet do přírody, do lesů a hor. Nejčastěji jde o dvoudenní víkendovou pěší túru s důrazem na to, abychom civilizaci a starosti nechali za sebou. Často vyrážíme na zajímavá místa, do Chráněných krajinných oblastí, poznávat technické památky a skryté klenoty české přírody.

Všechny své věci si neseme v batohu na zádech a stravujeme se z vlastních zásob. Přirozeně přespáváme pod širým nebem, ve spacáku na karimatce, někteří v hamakách. Nenecháváme se zastavit ani nepřízní počasí, při chůzi se přioblékneme, nocleh zakryjeme celtou, nebo přesuneme pod přístřešek. Rádi ale využijeme příležitost osvěžit se v rybníce či říčce. Vstáváme na východy slunce, prolézáme skalní průrvy, zpíváme si, povídáme si dlouho do noci a posloucháme příběhy o místech, kterými procházíme. Procvičujeme táborové znalosti a dovednosti. Jdeme jako skupina, podílíme se na stavbě přístřešku, přípravě večeře a navzájem si pomáháme.

Pojď

VýLesy jsou tak akorát náročné pro naše táborníky (od 12 let) a všechny občasné turisty. Denně ujdeme zpravidla 15 až 20 kilometrů, u každého VýLesu najdeš dopředu odhad. Postaráme se za tebe o dopravu, trasu a společnou večeři, rádi ti s čímkoliv poradíme. Přihlas se, zabal batoh a pojď s námi.

Kdy?

Informace o našich plánovaných VýLesech, VýKucích, VýHorech, VýSnězích a dalších akcích najdete v sekci Co nás čeká.

Dotazy směřujte na vyles@statek.org