13. 4. 2019: Sázení stromků

Tradiční sázecí akce na statku v Lesnovku. Vhodné i pro rodiny s dětmi. Více informací a přihlašování: nacelnik@statek.org

V sobotu 13. 4. 2019 plánujeme na statku, jako každé jaro, SÁZET STROMKY do plantáže vánočních stromků (když zbyde času, budeme také pokračovat s osazováním mezí mezi poli křovinami).

Pokud byste nám chtěli pomoci, budeme moc rádi. Kromě sázení smrčků se můžete těšit na příjemně strávenou sobotu na čerstvém vzduchu, večer bude grilování na ohni (snad počasí dovolí), samozřejmě strava a pití je v naší režii. Na Vánoce si pak můžete přijet uříznout stromek zdarma.

Akce je vhodná pro rodiny s dětmi. Uskuteční se za jakéhokoli počasí. Sázet začneme v sobotu kolem 9. hodiny (z organizačních důvodů vás žádáme o dochvilnost).

Přihlašování: e-mailem na Nacelnik@statek.org. Udejte prosím, kolik vás bude (případně věk dětí) a zda se zdržíte do večera, ať víme, kolik jídla máme připravit. Oběd bude nejspíš jako loni, tj. bezmasý pro všechny, večer bude maso na ohni (napište, kdo preferujete vegetariánskou stravu).

Co s sebou: pracovní oblečení – na dospělé můžeme zapůjčit, pracovních rukavic máme dost pro všechny. V případě horšího počasí se budou hodit gumáky a pláštěnky. Kdo máte vlastní motyky, motyčky a/nebo rýče, vezměte je s sebou (ideální je tzv. sekeromotyka). Pokud plánujete přespávat, tak stačí spacák, matrací je tu dost.