Kolovíkend 2019 [REPORTÁŽ]

Kolovíkend se letos konal na Třeboňsku. V pátek večer jsme se sešli v kempu v Chlumu u Třeboně. My (Lenka, Lucka a Radka) jsme cestovaly vlakem. Po třech přestupech a tahání kol ze schodů a do schodů jsme úspěšně dorazily na nádraží v Majdaleně. Odtud jsme pak pokračovaly na kolech až do kempu. Bylo nás 10 dospělých a 5 dětí (my se považujeme za dospělé, 16 let, to už skoro dospělé jsme, ne? :-D). Nejmladším šlapajícím účastníkem byla teprve šestiletá Kristýnka.

FOTOGALERIE  

V sobotu ráno jsme vyrazili směrem k rakouským hranicím. Náš cíl byl nejsevernější bod Rakouska. První část cesty vedla převážně po rovinatém terénu. Nejsevernější bod leží přímo ve středu potoka. Tam se nikdo z nás neodvážil, a tak jsme dále pokračovali suší. Následující část trasy byla výrazně náročnější. Zdolávali jsme táhlý, chvílemi i velmi prudký kopec. Po úspěšném zdolání nejnáročnějšího úseku jsme se již těšili na oběd. V nejbližší vesničce jsme se rozdělili. Jedna část z nás zvolila kratší cestu do kempu a zbytek pokračoval o něco delší trasou. Obědvali jsme tedy odděleně. Jídlo nám moc chutnalo a bylo nám odměnou za předvedený výkon. Sladkou tečkou za povedeným dnem byla osvěžující zmrzlina. Večer jsme společně poseděli u ohně, opékali buřty a povídali si.

V neděli jsme po nasednutí na kola cítili včera ujeté kilometry, ale i přesto jsme vesele vyrazili směr Třeboň. Projížděli jsme krásnou krajinou. Ti odvážnější z nás dokonce projeli řekou (takže tentokrát nás voda neminula). V Třeboni jsme navštívili rybí restauraci. Jídlo bylo dobré, jen my jsme si museli chvíli počkat (zapomněli na nás :O). Náladu nám spravila výborná zmrzlina na náměstí. Cestou zpět jsme se rozdělili. My spěchaly na vlak, takže jsme vynechali návštěvu Schwarzenberské hrobky a vydali se rovnou zpět. Cestou nás neminuly přeháňky. Ostatní však našli kratší cestu, takže jsme nakonec dorazili všichni téměř nastejno. My jsme si poté zabalily, rozloučily se a vyrazily do Majdaleny na vlak domů.

Celé jsme si to moc užili. Děkujeme za příjemně strávený víkend všem účastníkům. Honzovi děkujeme za super organizaci. Už se moc těšíme na příští roky. 

Lenka a Lucka