6. 10. 2018: Řízky v lese

Kulinářská soutěž ve vaření na ohni z donesených surovin. Vhodné pro všechny věkové kategorie.

Neseď doma jako buchta, popadni tajnou rodinnou kuchařku a vyraz s námi na akci Řízky v lese! Nebuď bábovka a předveď, jaké zálesácké recepty znáš 🙂 Čtvrtý ročník výletu s kulinářskou soutěží proběhne v sobotu 6. 10. 2018.

Sraz v sobotu 6. 10. 2018 v 9:30 na Smíchovském nádraží (odjezd vlaku S7 do Velké Chuchle 9:44).

Co: Jednodenní akce s vařením pod širým nebem se letos bude konat v Chuchelském háji v Praze. Přesvědčíme se, že i na ohni se dá uvařit cokoli. Kulinářská soutěž proběhne v čase sobotního pozdního oběda.

Pravidla: Vařit lze v jednotlivcích, dvojicích či rodinných týmech, vaří se na ohni, žádný vařič, množství takové, aby se z něj kuchař najedl a zbylo i na soutěžní ochutnávku. Jeden chod do soutěže stačí, má-li někdo vysoké ambice a připraví třeba dezert, bránit se nebudeme, oceníme i ten 🙂 Každý si připraví ohniště a rozdělá oheň sám dle svých potřeb. Vše se připravuje na místě, takže štrúdl upečený z domova maminkou je sice fajn na svačinu, ale do soutěže nepatří. Hodnotí se vzájemně všichni účastníci. Vítěz získá putovní metál.

S sebou: Stačí vám jídelní náčiní, nádobí, ingredience a pití. Hodit se může pláštěnka. Startovné se neplatí, každý si hradí potraviny a dopravu.

Časový plán:

  • Sraz v 9:30 nádraží Smíchov (NA NÁSTUPIŠTI; vlak S7 odjíždí v 9:44)
  • 10:00 – 10:30 Procházka na místo soutěže (2 km)
  • 10:30 – 15:30 Soutěž ve vaření v Chuchelském háji
  • 15:30 – vyhodnocení
  • 15:30 – do setmění – volná zábava na místě v případě příznivého počasí nebo procházka do zastávky Malá Chuchle přes vyhlídku a zoo či do Barrandova; nebo přesun do občerstvovacího zařízení

Přihlášky a info: Martin Mikeš, martus@statek.org – hlaste se do neděle 30. 9. 2018

Připravte si chuťové pohárky, bude to stát za to!