Řízky v lese 2018 | REPORTÁŽ

V sobotu ráno jsme se sešli na nádraží Smíchov a vyrazili vlakem do Chuchle. Odtud jsme si vyšlápli k veřejnému ohništi pod vyhlídkou. Na klidném místě zbarveném do krásných podzimních barev jsme vyložili všechny své ingredience, nádoby a náčiní. Nejprve si ale každý tým musel připravit ohniště a rozdělat oheň, na kterém své pokrmy připraví.

FOTOGRAFIE

Přípravná a vařící fáze probíhala minimálně dvě hodiny, poté už následovala ta očekávanější, ochutnávací část. Letošní soutěže se účastnilo pět menu, všechna byla originální, velmi povedená a skvěle naaranžovaná.

O vítězi rozhodli sami účastníci hlasováním, kdy putovní usměvavou vařečku pro letošek vyhrála Pája s Marťusem za kuřecí maso na bazalce a česneku, s cizrnou a špenátem se sušenými rajčaty. Jako dezert připravili tvarohový dezertem s mandlemi, borůvkami a javorovým sirupem.

Posilněni dobrým jídlem a nabiti pěkným počasím jsme ještě prozkoumali zdejší vyhlídku a prošli se přes kostel a mini zoo na Barrandov. Užili jsme si perfektní den a načerpali skvělou inspiraci pro další přípravu jídel. A navíc se zase ukázalo, že venku na ohni se dá uvařit takřka cokoliv.

Na čem jsme si pochutnali?

  • Kuřecí maso na bazalce a česneku, s cizrnou a špenátem se sušenými rajčaty. Tvarohový dezert s mandlemi, borůvkami a javorovým sirupem.
  • Houbové krupeto na víně, se zeleninou a limetkou.
  • Pečené biokuře na větvi s bagetkou, bilinkovým dipem a zeleninový hranolky. Banán v čokoládě s čerstvou šlehačkou a mandlemi.
  • Celozrnné švestkové knedlíky s mákem a kakaem. Smažení slaninoví šneci se sýrem.
  • Bramborové placky s domácí hruškovou zavařeninou nebo česnekovým dipem. Pečený banán s marshmallow.