Božská relikvie 2008

Výjimečná nabídka pro dobrodruhy a hledače pokladů. Jistá odměna pro toho, kdo získá tajemnou Božskou relikvii. Odměna jistá, návrat ve zdraví nejistý….

http://bozskarelikvie.statek.org/

Proběhl druhý ročník outdoorového závodu Božská relikvie 2008, který pořádá občanské sdružení Statek. 31 účastníků, 8 týmů, 23 stanovišť, 70 kilometrů pěšky, 2 dny v kuse, 6 hodin spánku, únava, tma, dobrudružství, mlha. Jen 1 tým mohl vyhrát. Vítězem se stali Zuřivci ve složení Vojtěch Dokoupil, Václav Strnad, Šimon Cibulka a Štěpán Cibulka.

pátek

 • 19:30 Sraz v základní škole Mšeno (okres Mladá Boleslav). Účastníky po prezenci čeká přednáška o božské relikvii a jejím hledání. Milionář Mr. Duke potřebuje pomoc s jejím nalezením, a proto jsou odvážlivci tady. Po výstupu odborníka na pouště a další ekosystémy a krátkém občerstvení začíná závod.
 • 21:35 Závod startuje. Účastníci dostávají obálky s šifrou, která ukrývá název prvního stanoviště. Můžou se rozdělit na dvojice, které po městě zjišťují tuto tajemnou šifru.
 • 22:48 Stanoviště Obraznice: dobrodruzi musí překonat překážku a prolézt skalním komínem. Odměnou jsou peníze, které se můžou ještě hodit. V jeskyni se pak dovídají kam jít dál – do Egypta.

sobota

 • 0:18 Stanoviště Bludiště: od arabského překupníka se dovíme, že v Bludišti stráží Tutanchamonovu hrobku dvojice beduínů – v pravidelných intervalech se za zvuku hudby rozcházejí na obchůzku skalního bludiště a snaží se lapit nezvané hosty. Komu se podařilo ve skalní spáře objevit vzkaz, po rozkódování ho vedl na další stanoviště.
 • 0:59 Stanoviště Rybník u Vrby: jsme v Jižní Americe, k překonání Amazonky je nutné přeplout na člunu a chopit se další nápovědy.
 • 2:08 Stanoviště Zkamenělý zámek: v této staré incké pevnosti najdou ve skalní škvíře další indicii. Musí k ní ovšem jednoho z týmu spustit na kladkostroji. Bystří použijí buzolu a dokážou tak najít další stanoviště.
 • 3:53 Stanoviště Vojetín: V této lokalitě začal orientační běh. Batohy byly účastníkům převezeny, podrobné mapy a buzoly zapůjčeny. Z dílků na jednotlivých kontrolách se dal poskládat obrázek hradu…
 • 5:58 Stanoviště Andělské schody sloužilo jako občerstvovací stanice s guláškem.
 • 9:05 Stanoviště Bezděz: na kolumbijské stolové hoře se nachází kýžená božská relikvie v podobě vznešeného meče. Stráží ji ovšem čtveřice mnichů a mnišek, kteří ji jen tak zadarmo nevydají. Každý kdo nepřemohl svého soka v disciplíně dostal trestné hodiny (tak jako tomu bylo po celou dobu závodu).
 • 9:20 Stanoviště Starožitník: pod hradem družstva potkávají starožitníka, který toho ví o relikvii víc, než oni sami. Relikvie je totiž klíčem k velkému zlatému pokladu, který zde uschovali nacisté, a cestu k němu zašifrovali do relikvie.
 • 9:53 Stanoviště Celnice Čihadlo: při přechodu do Brazílie bylo nutné projít pasovou kontrolou. Kdo neznal svou falešnou identitu, byl bez milosti převezen zpátky do vnitrozemí.
 • 12:31 Stanoviště Lysá hora: Vysoko nad zemí byla uschována další informace – letenka. K ní se dalo dostat pouze po 14 metrovém lanovém žebříku. Vylézt museli alespoň 2 z týmu.
 • 14:11 Stanoviště Lysá hora, nocleh: První část závodu zde úspěšně končila. Letadlo totiž letí až ve 2:00 SEČ. Bylo spousta času pro občerstvení a odpočinek.
 • 19:42 (SELČ) Poslední družstvo doráží na Lysou horu, den tedy končí… Naštěstí pro účastníky v noci probíhá změna času, takže si všichni o hodinu přispíme. Škoda, že téměř nikdo tuto informaci nezaznamenal, takže si nikdo nepřispal.

neděle

 • 2:00 (SEČ) Noční stanoviště. Před odletem bylo potřeba získat čtyři součásti k letu na stanovištích. Úkoly se plnily individuálně (vzduchovka, hlavolam, atp.). První letadlo vyletělo ve 3:20.
 • 5:12 Stanoviště přehrada Rokytá: tak tady čekal na týmy obří prak, kterým musely hodně dobře mířit. Odměnou byl jeden zvláštní znak…
 • 8:30 Stanoviště Pytlíkovský mlýn: dle letového plánu bylo třeba hledat v útrobách mlýna. Nacházela se tu lidská kostra s nožem v hrudním koši a zvláštním deníkem. Nacházela se v něm zmínka o kódovém zámku, další znak a dokonce šifrovací tabulka pro znaky – ano, tyto znaky se nachází na božské relikvii… A dokonce tu jsou další potřebné mapy. Jenže pozor, kousek za mlýnem číhá na účastníky parta ozbrojených nacistických agentů. Bez boje s nunchaki nebude možné projít.
 • 10:10 Stanoviště Zourův mlýn: Pozor miny hlásá nápis u vchodu. Při průzkumu mlýna se aktivuje zařízení, které nepustí účastníky ven, další parta nacistů je sváže, sebere relikvii a ponechá svému osudu. Naštěstí tu mají i člověka, který je na jejich straně a poradí, jak zařízení deaktivovat.
 • 11:12 Stanoviště Končiny: Mapa mrtvého vojáka z mlýna zavádí týmy do starého vojenského skladu. Jenže už tu opět hlídkují němečtí agenti a dají si říct, až když budou poraženi v boji na pohyblivé kládě zavěšené ve vzduchu.
 • 12:08 Stanoviště Vojenská základna Lesnovek: Konečně jsme našli vojenskou základnu, i pancéřově dveře se zámkem tu jsou. Ale pozor, špatná kombinace na zámku člena týmu usmrtí. Pokud se to ovšem nálezcům podaří, v útrobách sklepení je v truhle zlatý poklad. Autodestrukce začne za 2,5 minuty, proto musí co nejrychleji vynosit co největší počet zlatých cihel (cihly odečítají trestné minuty nasbírané při závodě).
 • 21:00 Poslední zmožení cestovatelé dorážejí na základnu.

pondělí

K hlavnímu programu patřilo sledování předloh outdoorového závodu: filmy Božská relikvie 1 a 2 s Jackiem Chanem v hlavní roli. Proběhlo vyhlášení výsledků. S pořadím hodně zamíchalo volání na infolinku těch, kterým se nepodařilo otevřít kódový zámek. Každý účastník dostal pamětní zlatou cihličku, první tři týmy pak věcné dary, outdoorové vybavení a každý tým dřevěnou Božskou relikvii na památku.

úterý

Čas odjezdu a úklidu.

Tým organizátorů čítal 14 osob. Přípravy spolykaly víc jak 3 měsíce. Samotný průběh akce zajišťovalo 6 automobilů.

Podrobné výsledky, fotografie a další informace se dočtete na stránkách www.BozskaRelikvie.Statek.org.

Ke stažení závěrečná zpráva.