Historie táborů Statek

Již od roku 2001 se zabýváme organizací táborů pro děti a mládež.

K jejich pořádání jsme se dostali, jak chudí k houslím. Prostě jsme byli požádáni bratrem Filipem o nějaké šermířské vystoupení na prázdninovém setkání, které on pořádal spolu s bratrem Didakem. Slovo dalo slovo a my jsme si vzali na starosti závěrečnou táborovou hru. Úkolu jsme se chopili s nám, tedy spíš s Denýšovi vlastní důkladností, a tak vznikla tvrz v posvátném území nedaleko Železného Brodu. To se psal rok 2001. Jelikož bratři Filip a Didak byli přeloženi mimo Prahu, hrozilo ukončení několikaleté táborové tradice. Rozhodli jsme se proto celou organizaci tábora naložit na svá bedra. A tak se konal tábor v Ostrově nad Oslavou. Od roku 2003 jsme se s tábory usadili v námi milovaných Jizerských horách: konal se rytířský tábor, loupežnický tábor a tábor Prokletí. V červenci 2006 proběhl indiánský tábor v Lužických horách a po další dva roky jsme opět tábořili na tvrzi pána ze Štolpichu v Jizerkách (roku 2007 v říši fantazie a roku 2008 nás postihla morová rána). Indiánský tábor v roce 2009 se odehrál pro změnu v Lužických horách a na léta 2010 (dobrodružná cesta kolem světa), 2011 (napínavý příběh z Austrálie) a 2012 (příběh ze Staré Číny) jsme se vrátili do Jizerek.

V roce 2013 tábor neproběhl, abychom se jako vedoucí mohli sejít na týdenním teambuildingu a načerpat nové podněty pro další ročníky. V roce 2014 jsme poprvé tábořili v jižních Čechách, kde máme k dispozici krásné tábořiště hned u rybníka.

Tým táborových vedoucí tvoří převážně příbuzní a přátelé, dnes již velmi zkušení organizátoři s více jak desetiletou praxí práce s dětmi a mládeží. Nutno také podotknout, že naše tábory vznikají za nemalého přispění finančních prostředků úřadu Městské části Prahy 1 a po dlouhou dobu vznikaly také pod záštitou Provincie bratří františkánů.

O tom, jak děláme tábory se dozvíte třeba také na webu našeho posledního tábora.