Řízky v lese 2016 | REPORTÁŽ

Ve středu 28. 9. jsme oslavili státní svátek v lese, s výborným jídlem při třetím ročníku zábavné soutěže Řízky v lese. Soutěžilo nakonec 7 výborných a originálních menu. Vítězem se těsně stalo dvouchodové menu Vojty a Rádi. Na druhém místě skončilo menu Vojty a Petry.

Čtěte dál…Soutěžící se sešli na autobusové zastávce Suchdol v 10 hodin a odtud se vydali na Kozí hřbety, kde byl dostatek míst pro všechny skupiny. Ihned začalo shánění dřeva a příprava ohnišť. Mezi rozfoukáváním ohně a lámáním dřeva zbýval čas na krájení, míchání a přisypávání, aby se co nejdříve začalo připravované jídlo vařit.

V soutěži jsme mohli ochutnat takové dobroty, jako kuřecí nudličky s brambory a restovanou zeleninou (Fido), gratinované smetanové brambory s kuřecím masem (Marťas), kuřecí kotlík (Hanka a Zuzka), gruzínské chinkali (váčky plněné masovou směsí) či teplé hrušky s čokoládou a smetanou (Pája a Marťus).

Velký úspěch měl Petry pečený losos s domácí zeleninou a především muffin pečený v citrusové slupce. Velký boj se strhl o vítězství, o kterém muselo rozhodnout ještě dodatečné hlasování. Nakonec si vítěznou usměvavou vařečku odnesla Ráďa s Vojtou za kuřecí maso na medu a zázvoru se šťouchanými brambory a tvarohovým dortem. Druzí tak skončili Vojta a Petra za indickou čočku dhal s rýží a nadýchaný borůvkovo-smetanový krém.

Všichni jsme si báječně pochutnali a užili odpoledne na čerstvém, i když trochu zadýmeném, vzduchu. Vzhledem k tomu, že pěkné počasí přálo, ještě jsme po akci pokračovali do zdejší restaurace na terasu pěkné zážitky zapít. Příští rok se těšíme i na vaše výtvory.

FOTOGALERIE