28. 9. 2016: Řízky v lese

Neseď doma jako buchta, popadni tajnou rodinnou kuchařku a vyraz s námi na akci Řízky v lese! Nebuď bábovka a předveď, jaké zálesácké recepty znáš 🙂 Třetí ročník výletu s kulinářskou soutěží v okolí Prahy proběhne ve státní svátek, ve středu 28. 9. Sraz ve středu 28. 9. 2016 v 10:00 na autobusové zastávce Suchdol.

Co: Jednodenní akce s vařením pod širým nebem se letos bude konat na Kozích vrších na okraji Prahy. Přesvědčíme se, že i na ohni se dá uvařit cokoli. Kulinářská soutěž proběhne v čase středečního pozdního oběda.

Pravidla: Vařit lze v jednotlivcích, dvojicích či rodinných týmech, vaří se na ohni, žádný vařič, množství takové, aby se z něj kuchař najedl a zbylo i na soutěžní ochutnávku. Jeden chod do soutěže stačí, má-li někdo vysoké ambice a připraví třeba dezert, bránit se nebudeme, oceníme i ten 🙂 Každý si připraví ohniště sám dle svých potřeb. Vše se připravuje na místě, takže štrúdl upečený z domova maminkou je sice fajn na svačinu, ale do soutěže nepatří. Hodnotí se vzájemně všichni účastníci. Vítěz získá putovní metál.

S sebou: Stačí vám jídelní náčiní, nádobí, ingredience a pití. Hodit se může pláštěnka. Startovné se neplatí, každý si hradí potraviny a dopravu.

Časový plán: Sraz v 10:00 na autobusové zastávce Suchdol (Bus PID 107)

10:00 – 11:00 Procházka na místo soutěže (cca 2,5 km)

11:00 – 15:00 Soutěž ve vaření na Kozích hřbetech

15:00 – do setmění Vyhodnocení; volná zábava na místě v případě příznivého počasí

Přihlášky a info: Martin Mikeš, martus@statek.org – hlaste se do neděle 25. 9. 2016