Vánoce 2007 a Nový rok na statku

Jukněte na povídání o akcích, které se událi na Statku o vánočních prázdninách 2007 a o tom, jak probíhal již čtvrtý nočně/ranní novoroční pochod z Ještědu.

Dějství první: spaní na sněhu
Ve čvrtek 27. prosince se uskutečnil třetí ročník spaní na sněhu. Tentokrát dost netradičně – sněhu bylo pomálu, za to na hlavickém rybníku byl led. Ve složení Náčelník, Písař, Verča, Marťus a Schimák jsme tak sehráli hokejový mač a na hrázi jsme se utábořili. V průběhu večera došlo i na koupel v ledové vodě (ztracený puk se ale podařilo vylovit až druhý den). Ráno následoval další z řady hokejových zápasů.  

Dějství druhé: každý den hokej
Jedinou jistotou prázdninových dní se stalo bruslení, resp. hokejový zápas. Naše řady se rozrostli (na Statku nás tak bylo 11). Jak plynuly dny, led začal praskat, hra byla tvrdší, svaly a především nohy čím dál unavenější. Krom hokeje se tak na statku stihla jen ta nejnutnější práce, čas zbyl i na zábavu, karetní hry a silvestrovské konverzační hry u stolu.

Dějství třetí: novoroční pochod z Ještědu
Zlatý hřeb odstartoval Písařův Barkas po půl jedenácté, když naší odvážnou jedenáctku (zúčastnil se i Soused Jarda) vyvezl na Ještěd (1012 m. n. m.). Po přípitku a zaprskání pod naším oblíbeným stromem, jsme se již vydali směrem k Lesnovku. Ještě že napadlo trochu čerstvého sněhu, cesta dolů se tak neobešla bez koulovaček, pádů, skluzů, sněhu za krkem i za tričkem a v neposlední řadě se ztratila Náčelníkova rukavice. Hned po prvních pár kilometrech jsme zabloudili a prodírali se smrkovým lesíkem až na jakousi sjezdovku. Tam Terka překonala světový rekord ve válení sudů. Pokračovali jsme přes ploty, pole, šípkové keře, louky až do tisícileté lípy v Kotli. Bludný kořen za Čertovou zdí nás opět úspěšně zbloudil. Náš skvělý čas navíc ještě vydatně zpozdily polomy kolem vrchu Jelínka. Dorazili jsme krátce po půl páté. Šťastný nový rok!